Wakacje na Mazurach kojarzą mi się głównie z sielskim klimatem, poczuciem swobody, ciszą i spokojem. To wszystko oferuje Dom na Mazurach w Dolinie Łąk we wsi Przerwanki, w którym można zaszyć się z dala od komercyjnych mazurskich miejscowości. To zdecydowanie dom gościnny w pełnym tego słowa znaczeniu. Miejsce, w którym poczujesz się, jak u siebie. Będzie Ci miło już od pierwszej chwili, kiedy wchodząc do środka zobaczysz na stole świeżo upieczony chleb, miód domowej roboty i dopiero co zerwane kwiaty…

Przerwanki – dom na Mazurach nad jeziorem

Wieś Przerwanki przed wojną nazywała się Wiesental, czyli w tłumaczeniu na polski: Dolina Łąk. Od tego dom na Mazurach zyskał swoją malowniczą nazwę. Nietuzinkową bryłę zawdzięcza Holendrom, od których pierwsi właścicieli zaczerpnęli styl budownictwa. Błękitne okiennice, rustykalne wnętrza oraz ciepły klimat to natomiast dzieło aktualnej właścicielki pani Anny, architektki wnętrz.

Domek na Mazurach w Dolinie Łąk można wynająć w maksymalnie sześć osób. W domku jest przestronny salon z kominkiem, przy którym można spędzać długie wieczory. Jest duży stół, przy którym zje cała rodzina i rozegra się niejedna gra planszowa oraz siedzisko z mnóstwem poduszek. Są też dwa wielkie wiklinowe fotele, w których usiądziecie przed palącym się kominkiem. Wiele z mebli ma już trochę lat za sobą, ale zyskało nowe życie dzięki błękitnej farbie oraz niewątpliwie sercu właścicielki.

Domek na Mazurach do wynajęcia

W domku jest też pięknie urządzona, a przede wszystkim bardzo dobrze wyposażona kuchnia. Poza takimi oczywistymi rzeczami jak kubki, sztućce i patelnie były nawet przybory do pieczenia. Często odwiedzam różne miejsca z klimatem na wynajem i największym mankamentem z jakim się spotykam jest niezapewnianie gościom przypraw oraz ograniczanie przyborów kuchennych do niezbędnego minimum, co jest bardzo uciążliwe. Gdyby wszyscy brali przykład z Domu w Dolinie Łąk, to goście wyjeżdżaliby szczęśliwsi.

Na piętrze domu znajdują się trzy sypialnie: dwie oddzielne oraz jedna przechodnia. Najlepszy w tym wszystkim jest jednak taras, z którego rozciąga się widok na łąki odwiedzane przez ptasich gości. Dzięki temu codziennie zasypialiśmy i budziliśmy się przy koncercie natury.

Dom na Mazurach – Dolina Łąk

Natura to jest w ogóle to, co Dom na Mazurach w Dolinie Łąk dopełnia. Obszary płynącej nieopodal Sapiny określane są jako jako przestrzenie o najwyższej randze w hierarchii sieci ekologicznej i tereny stosunkowo najmniej przekształcone pod względem przyrodniczym. Dowodem tego niech będą ogromne ilości dzikich ptaków, przelatujące nad łąkami oraz możliwość zobaczenia z tarasu odwiedzających te tereny sarenek. No i tęcza, która pojawiła się podczas naszego tygodniowego pobytu aż dwa razy!

Dom na Mazurach z dostępem do jeziora

Dom na Mazurach w Dolnie Łąk ma całkiem sporą działkę, na której można rozłożyć się na leżakach, zrobić grilla lub ognisko. Czekają też rowery, na których szybciej zwiedzicie okolicę. Najlepszy z tego wszystkiego jest jednak hamak przed samymi drzwiami, na którym możecie z kubkiem herbaty witać wschody słońca lub zanurzyć się w lekturze jakiejś przyjemnej książki.

Dom w Dolinie Łąk to dom na Mazurach z dostępem do jeziora. Przynależy do niego współdzielony z kilkoma innymi działkami pomost na urokliwym jeziorze Gołdapiwo. Do pomostu wystarczy przejść się jakieś 500 metrów. Jezioro to jednak nie wszystko. Jest jeszcze las, po którym można się przespacerować.

Dom w Dolinie Łąk w Przerwankach

Jestem absolutnie pewna, że taki domek do wynajęcia na Mazurach to jest unikat. To dom gościnny stworzony z pasją i miłością do wnętrz, ale też z zaufaniem i sympatią do ludzi, którzy go odwiedzają. Najbardziej Dom w Dolinie Łąk polubiłam za to, że można w nim poczuć się naprawdę swobodnie. Że w czasie pobytu jest się trochę w gościach, ale trochę jakby u siebie.

Jeśli szukacie wyjątkowych miejsc na urlop na Mazurach to ten na pewno Dom w Dolinie Łąk powinien być gdzieś na szczycie Waszej listy. Link do rezerwacji znajdziecie TUTAJ. Polecam bookować ze sporym wyprzedzeniem 😉