Wybieracie się w Beskid Niski? Noclegi z klimatem w tych okolicach nie są tak popularne, jednak da się też znaleźć prawdziwe perełki. Kto w Was w dzieciństwie nie myślał o tym, żeby spać w domkach na drzewie? Chyba każdy kiedyś marzył o tym, żeby zasypiać między konarami drzew, wdychając zapach drewnianych ścian i słuchając kropel deszczu, które sennie uderzają o dach. Tak się składa, że marzenie to da się zrealizować i nie trzeba w tym celu nawet jechać za granicę. Wystarczy wybrać się w Beskid Niski, gdzie czekają na Was domki do wynajęcia w koronach drzew. Poznajcie Beskid na Drzewie!

Beskid Niski – nocleg w domkach na drzewie

Klimatyczne noclegi w Polsce wyrastają ostatnimi czasy jak grzyby po deszczu. Jednym z takich miejsc jest Beskid na Drzewie, który w tym roku ozdobił Beskid Niski. Nocleg w takim miejscu to bardzo przyjemne przeżycie, którego nie warto sobie odmawiać. Do wynajęcia są dwa domki na drzewie, w których będą czuć się swobodnie dwie osoby. Metraż domków nie jest duży, dlatego sprawdzą się bardziej jako miejsce na romantyczny wypad we dwoje, niż dla czteroosobowej rodziny.

Beskid Niski – noclegi w Tylawie

Beskid na Drzwie znajduje się w Tylawie na terenie starego kempingu położonego na dość stromym stoku góry. Z domków nie rozpościera się szczególna panorama, ale zamiast tego za oknami widać korony drzew, dzięki czemu miło budzi się i zasypia z poczuciem bycia w głuszy. Domki niestety nie mają kominków, ale ze względu na drzewa za oknem, mimo to świetnie nadają się na jesienne wypady w góry.

Domki w Beskidzie Niskim są od siebie oddalone, ale jeśli trafią Wam się głośniejsi sąsiedzi, to raczej będziecie ich słyszeć. Każdy z domków ma jednak swój grill oraz oddzielne miejsce na ognisko. My mieliśmy poczucie prywatności mimo że sąsiedni domek był zajęty, a działka obok też jest zamieszkana. Nie wydaje mi się jednak, żeby było to miejsce idealne, jeśli szukacie całkowitego odcięcia od cywilizacji. Jego zaletą jest natomiast bardzo dobra lokalizacja. To super miejsce wypadowe, żeby zobaczyć najważniejsze atrakcje, oferowane przez Beskid Niski.

Beskid Niski – domki do wynajęcia w drzewach

Domki w Beskidzie Niskim urządzone są w bardzo prosty sposób, ale znajdziecie w nich wszystko co potrzeba, żeby przeżyć kilka dni. Do dyspozycji jest niewielka kuchnia z podstawowym wyposażeniem, ręczniki oraz kocyki. Dostępnych jest też kilka pozycji do czytania i podstawowe gry planszowe, ale polecam wziąć coś swojego ze sobą. TUTAJ znajdziecie na przykład gry planszowe z motywami podróżniczymi, które warto wypróbować.

Przed domkiem dostępne są również leżaczki, które najlepiej sprawdzają się przy oglądaniu gwiazd oraz idealny do czytania hamak. Muszę przyznać, że tak przepięknie rozgwieżdżone niebo, jak koło domków oglądałam tylko raz w życiu, na pustyni w Maroku.

Jeśli nie chcecie gotować, kilkanaście minut jazdy samochodem od domków znajduje się tradycyjna agroturystyka z chyżą łemkowską z restauracją Dzikie Wino, w której zjecie dania z ekologicznych produktów inspirowanych regionalną kuchnią beskidzką. Można też tam kupić domowe przetwory oraz kozie sery.

Beskid na Drzewie – klimatyczne noclegi w Beskidzie Niskim

Beskid na Drzewie to jedno ze stosunkowo niewielu klimatycznych miejsc do spania w Beskidzie Niskim. Spodoba się na pewno wszystkim, którzy nie chcą czekać dwa lata na wolny termin w kultowych już domkach W Drzewach w Nałęczowie. Kusi też bardzo atrakcyjną ceną, jak na podobne miejsca dostępne w Polsce. Myślę, że to bardzo dobry wybór, jeśli poza siedzeniem w domku chcecie też trochę bliżej poznać Beskid Niski.

Beskid Niski – najpiękniejsze miejsca w okolicach Tylawy

Beskid na Drzewie to domki położone blisko większości atrakcji, jakie ma do zaoferowania Beskid Niski. Aby do nich dojechać będziecie jednak potrzebować samochodu. Co warto zobaczyć w okolicy?

  • Wodospad Magurski we Foluszu
  • Wodospad w Iwlii
  • Wieża widokowa na Cergowej – jedna z niewielu wież widokowych w Beskidzie Niskim
  • Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowego z pierwszą na świecie kopalnią ropy naftowej
  • Muzeum Kultury Łemkowskiej w Zandrynowej
  • Szlak przez wysiedlone wsie akcji Wisła

Jeśli szukacie podobnych miejsc w innych regionach Polski to polecam również apartamenty Szuflandia w Beskidzie Żywieckim oraz Bookworm Cabin w Adelinie pod Warszawą. Inne miejsca sprawdźcie też TUTAJ!

Zobacz też ATRAKCJE BESKIDU NISKIEGO – NAJDZIKSZYCH GÓR W POLSCE!