Prezent dla podróżnika? Coś ładnego do domu z motywem podróży! Chociaż wielu z nas chciałoby spędzać w podróży cały czas, w praktyce większość nie może sobie na to pozwolić. Dobrym pomysłem na prezent dla podróżnika będą gadżety do domu z motywem podróży, które przypomną o wymarzonych kierunkach wypraw. Wybierz coś, z czego zwykle miłośnicy podróży rezygnują, żeby mieć więcej pieniędzy na same wyjazdy!

1. Prezent dla podróżnika – plakaty na ścianę

Przepiękne plakaty polskich twórców, inspirowane podróżami, to coś co ożywi mieszkanie podróżnika. Możesz wybrać taki z ulubionym miastem lub krajem, z mapą, cytatem podróżniczym lub jeszcze innym motywem podróżniczym. Będą się dobrze prezentować na każdej ścianie!

Bardzo polecam szczególnie pastelowe plakaty w stylu vintage od Minimalmill z motywami z różnych zakątków świata.

2. Prezent dla podróżnika – wydruki zdjęć z podróży

Na prezent dla podróżnika świetnie sprawdzą się również wydruki zdjęć z pięknych miejsc na świecie. To dobre uzupełnienie lub alternatywa dla plakatów. Warto obie te rzeczy dawać już w ramie, aby obdarowany nie musiał sobie dokupować ramki. No chyba, że wiecie, że już ramki ma i lubi co jakiś czas zmieniać ich zawartość.

Piękne wydruki zdjęć podróżniczych na ścianę znajdziesz w sklepie Busem przez Świat .

3. Mapy na ścianę jako prezent dla podróżnika

Mapy na ścianę to już absolutny klasyk. Dostępne są zarówno kultowe mapy zdrapki, z których można zdrapywać odwiedzone kraje, mapy, po których można pisać kredą, mapy z korka, na które można wbijać pinezki oraz drewniane mapy w dużych rozmiarach. Dobry pomysł na prezent dla podróżnika, o ile wiecie, że osoba, której dajecie taką mapę, rzeczywiście ma ją gdzie powiesić.

Mi bardzo się podobają drewniane mapy ze sklepu o absolutnie nie pasującej do map nazwie Sikorkanet 😉 Mają bardzo duży wybór różnych modeli oraz możliwość zakupienia vouchera.

4. Skarbonka dla podróżnika – uniwersalny prezent dla podróżnika do domu

Skarbonka to dobry prezent, który pomaga oszczędzać na podróże. W sieci znajdziesz kilka ładnych modeli, które z jednej strony będą ozdobą mieszkania, a z drugiej będą motywować do odkładania do nich drobnych z portfela. To szczególnie dobry prezent dla podróżnika, jeśli nie wiesz czego ktoś obdarowywany może potrzebować. Wystarczy włożyć do skarbonki odpowiednią kwotę i prezent z głowy, a wygląda dużo lepiej i będzie większym zaskoczeniem, niż pieniądze w kopercie.

Bardzo ładne skarbonki na podróże są w sklepie Ramka Skarbonka (przynajmniej z nazwą wiadomo o co chodzi 😉

5. Gra planszowa z motywem podróży – prezent dla podróżnika

Gra planszowa z motywem podróży to dobra rzecz na długie zimowe wieczory, kiedy tęskni się za kolejnym wyjazdem. Absolutnym klasykiem jest Wsiąść do Pociągu, do której można dokupować kolejne mapy świata, ale dostępne są również inne mniej znane tytuły, takie jak K2, w której wspinamy się na szczyty oraz Tokaido, relaksująca gra dla miłośników Japonii.

Sprawdź: Gry planszowe z motywami podróży – pomysł na prezent dla podróżnika!

6. Kalendarz 2022 dla podróżnika z krajobrazami

Kalendarz na ścianę z pięknymi zdjęciami z podróży to dobry sposób na codzienną dawkę motywacji do planowania wyjazdów. Dzięki niemu łatwiej będzie też odliczać dni do kolejnej podróży. Dobrze wybrać taki na porządnym papierze i z wyjątkowymi krajobrazami, żeby cieszył oczy przez cały rok.

7. Kubek emaliowany z motywem podróży – prezent dla podróżnika do domu i w teren

Kubek emaliowany z motywem podróży to uniwersalny prezent dla podróżnika. Sprawdza się zarówno w domu, jak i na szlakach, na trasach samochodowych oraz przy ognisku. Tutaj znajdziesz kilkanaście pięknych modeli kubeczków wyprodukowanych w Polsce!

8. Album na podróżnicze zdjęcia – prezent, który budzi dobre wspomnienia

W dzisiejszych czasach ciężko się zmotywować do wywoływania zdjęć, ale przeglądanie tych wydrukowanych daje zdecydowanie inny odbiór. Pięknym prezentem będzie dobrej jakości album fotograficzny. Można dać go na swa sposoby – pusty lub wypełniony fotkami ze wspólnych wyjazdów.

Warte uwagi są albumy od polskich twórców:

9. Świeczki inspirowane podróżniczymi zapachami – dobry prezent dla podróżnika

Zapachy potrafią przywoływać wspomnienia, także te z podróży. Pomogą w tym świeczki zapachowe inspirowane różnymi kierunkami podróżniczymi.

KaNa Eco robią takie właśnie świece sojowe o zapachach:

10. Pięknie wydane albumy o tematyce podróżniczej – na półkę z książkami podróżnika

Duży album na wysokiej jakości druku to dobry patent na uniwersalny prezent i inspiracja do kolejnych podróży. Takich albumów jest coraz więcej, chociaż większość z nich dostępnych jest w językach innych niż Polski.

źródło: lostinthealps.ch

Warte uwagi albumy na prezent dla podróżnika to:

  • Forever Wandering” – album ze zdjęciami wydany przez instagramerkę Emilie, która prowadzi znany i przepiękny profil podróżniczy @helloemilie
  • seria Petit Atlas Hedoniste – przpięknie wydane albumy w języku francuskim – między innymi o Wenecji, Islandii i Tokio
  • Lost in the Alps” – duży album o wędrówkach po Alpach Szwajcarskich z gotowymi propozycjami tras – wydany we współpracy kilku znanych instagramerów podróżniczych
  • seria Wanderlust wydawnicta Gestalten – piękne albumy z gotowymi trasami długodystansowymi – są trzy opcje: szlaki w Europie, USA oraz w samych Alpach
  • “German Roamers” – książka wydana przez niemieckich instagramerów ze zdjęciami w moody stylu
  • “Born to Ice” – ogromny album Paula Niclena – wybitnego fotografa, który robi zdjęcia arktycznym zwierzakom