Domek na Roztoczu z gliny i słomy to cudowne miejsce na urlop z dala od miasta. Sprawdzi się zarówno na wyjazd rodzinny, wypad ze znajomymi, jak i romantyczny wyjazd we dwoje. W domku można godzinami siedzieć przy kominku, leżeć w hamaku na poddaszu, czytać książki i grać w planszówki. Jest też miejsce na ognisko, przy którym można spędzać wieczory w towarzystwie miejscowych kotów. A wszystko to na odludziach Lubelszczyzny w niewielkiej wsi Górniki.

Domek na Roztoczu – do wynajęcia dla pary lub całej rodziny

Wybierasz się na Roztocze? Domek do wynajęcia z niebieskimi okiennicami to jeden z lepszych noclegów, jaki możesz wybrać!

Domek z gliny i słomy właściciele budowali na własny użytek, dlatego nie ma w nim za grosz komercji. Od razu poczujesz się w nim jak u siebie. Znajdziesz tam wszystko, czego zwykle nie ma w miejscach nastawionych stricte na zarobek: mnóstwo naczyń w kuchni, przyprawy po poprzednich gościach, świeże jaja od wiejskich kur, zabawki dla dzieci i niemałą ilość bibelotów, które powodują, że jest to prawdziwe miejsce z klimatem.

Dwie Morgi Roztocza – domek z gliny i słomy

Domki z gliny i słomy to w Polsce raczej rzadkość. Powoduje to, że Dwie Morgi Roztocza są jeszcze bardziej wyjątkowe. Ciężko uwierzyć, że biała chatka w środku naprawdę jest słomiana. Na niedowiarków czeka okno w ścianie, dzięki któremu możesz się przyjrzeć konstrukcji domu.

Domki z gliny i słomy, stawiane w tzw. technice strawbale wpisują się mocno w ideę zero waiste, ale właściciele poszli o krok dalej. Dwie Morgi mają okna, kozę, szyby i balustradę z odzysku. Za zlew służy mosiężna misa. To co drewniane wykonali sami, dzięki czemu cały domek jest zupełnie niepowtarzalny i ma bardzo ciepły klimat. Uroku dodają mu do tego duże turkusowe okiennice.

Właścicielom udało się też doskonale połączyć nowoczesne elementy i bryłę domku z rustykalnym klimatem, dzięki czemu w środku jest swojsko i domowo. Najbardziej ze wszystkich elementów dekoracyjnych w oczy rzuca się wielka sowia mozaika z krążków pni drzew, które znajdują się na piętrze. Są też urocze jelonki z drewna i drewniany żuraw.

Domek z kominkiem do wynajęcia na Roztoczu

Jak na domek z kominkiem przystało, w środku jest cieplutko i bardzo klimatycznie. W salonie stoi wygodny fotel, na którym można siedzieć, gapiąc się w ogień. W kilku miejscach w domu wbite są też haki, na których da się powiesić hamaki. A do tego wygodna sofa i można leniuchować do woli.

Do dyspozycji jest dobrze wyposażona kuchnia z pięknymi niebieskimi naczyniami, przypadkowymi kubeczkami i niepasującymi do siebie kieliszkami. Do tego jest płyta indukcyjna i zmywarka, ale niestety nie ma piekarnika. Za to w kozie można ubiec sobie ziemniaki, a na kozie pstrągi z pobliskiej hodowli. W salonie jest też duży stół, więc można wygodnie usiąść nawet w cztery osoby.

Na piętrze domku znajduje się sypialnia z dużym przeszklonym oknem, przez które o poranku można przypatrywać się na las. Jest też kącik z książkami i grami planszowymi oraz coś, czego na pewno nie ma nigdzie indziej. Teleskop, przez który można podziwiać gwiazdy, jeśli będziecie mieć szczęście do bezchmurnego nieba.

Domek na odludziu do wynajęcia

Okolica domku jest bardzo spokojna, ale trzeba się jednak liczyć z tym, że jest to wieś, a nie totalne odludzie. W sąsiedztwie jest kilka starych zabudowań, a sąsiad ma dwa koniki polskie. Okna z sypialni wychodzą jednak na pole i las, więc poczucie bycia z dala od świata jak najbardziej jest. W okolicy można pospacerować po lesie i przyjrzeć się staremu młynowi. Żeby doświadczyć innych atrakcji Roztocza trzeba wybrać się samochodem trochę dalej.

Domek z gliny i słomy – co zobaczyć w okolicy?

Domek z gliny i słomy położony jest maksymalnie pół godziny drogi samochodem od największych atrakcji Roztocza. Co można robić w okolicy? Chociaż może się nie chcieć, warto ruszyć się dalej niż przed domek. Lubelskie ma sporo do zaoferowania!

  • Szlak Szumów – 17 km szlak, który rozpoczyna się i kończy w Suścu to jedna z najpopularniejszych tras na Roztoczu. Prowadzi przez rezerwat „Nad Tanwią”, który wyróżnia się seriami małych wodospadów na rzekach.
  • Rezerwat Czartowe Pole – ścieżki spacerowe z kładkami wzdłuż rzecz z wodospadami.
  • Roztoczański Park Krajobrazowy – ponad 8 tysięcy hektarów parku z licznymi trasami, z których szczególnie warta uwagi jest ścieżka na po wydmie do stawów Echo oraz ścieżka poznawcza na Bukową Górę.
  • Kajaki – w pobliżu organizowanych jest wiele spływów kajakowych na Wieprzu oraz Tanwi.
  • Kamieniołom Biała Dolina – ogromna kopalnia odkrywkowa z basztą widokową, z której wydobywano piaskowce i miękkie kamienie.
  • Zagroda Guciów – miniskansen i karczma z regionalnym jedzeniem.
  • Winnica Lipowiec i winnica Gronowskich w Łukowie – można się zaopatrzyć w lokalne wino, a w Lipowcu też głaskać alpaki.

Koniecznie trzeba też zajechać na przepysznego pstrąga do Chaty Rybaka w Bondyrzu, klimatycznej restauracji z drewnianym młynem.

Podoba Ci ten domek na Roztoczu? Wynajem jest możliwy przez ich profil Facebooku–> Domek z gliny i słomy na Roztoczu

Szukasz podobnych miejsc w innych częściach Polski? Sprawdź domek w na odludziu do wynajęcia w Bieszczadach lub domek z kominkiem dla dwojga w okolicach Warszawy!