Deer House to niepowtarzalny domek na drzewie ukryty w lubelskim lasku. Ten unikatowy projekt stworzony przez samego właściciela pozwoli Ci spełnić marzenie o spaniu pięć metrów nad ziemią. Tylko dwie godziny drogi od Warszawy możesz obudzić się w koronach drzew, wziąć leśną kąpiel w balii oraz swobodnie biegać po 30 arach prywatnego lasu. Zainteresowany? Sprawdź, co jeszcze ma do zaoferowania Deer House!

Deer House - miniaturka wpisu na blogu z napisem Domek na drzewie 5 metrów nad ziemią

Deer House – prawdziwy domek na drzewie w prawdziwym lesie

Deer House to domek na drzewie na wynajem – wyjątkowe miejsce zatopione w prywatnym lesie. To jedyny taki domek w Polsce, gdzie rozpalisz ognisko i wejdziesz do sauny pięć metrów nad ziemią, obudzisz się wśród koron drzew i spędzisz cały wieczór, biorąc leśną kąpiel w bali.

Domek na drzewie na wzór amerykańskich projektów

Domków na drzewie jest już w Polsce kilka, ale ten jest wyjątkowy, bo prawdziwy! W przeciwieństwie do domków, które stoją na platformach, ten zawieszony jest aż pięć metrów nad ziemią,a żadna z jego części nie dotyka gruntu.

Deer House zrobiony jest bowiem na wzór amerykańskich domów na drzewie, które nie są budowane na palach, a mocowane bezpośrednio do konarów drzew. Dzięki temu cała konstrukcja niemalże wisi w powietrzu i urokliwie skrzypi wraz z podmuchami wiatru.

Deer House – domek na drzewie na wynajem

Deer House nie jest typowym, wygodnickim slowhopowym miejscem. Nie ma tam prądu i bieżącej wody. Zamiast tego są dziesiątki świeczek w lampionach na drzewach, palenisko na ognisko i przeszklony wychodek z widokiem na las. Wszystko to w otoczeniu czterdziestu arów lasu na wyłączność.

Deer House daje poczucie zatopienia się w naturze. Pozwala chłonąć zapach lasu, usłyszeć śpiew ptaków i pochodzić brudnym bez wyrzutów sumienia.

Domek na drzewie – z czego się składa?

Sam domek ma dwie kondygnacje. W niższej zaraz przy łóżku jest kominek, przy którym można spędzić cały wieczór. Ściany domku są przeszklone, dzięki czemu obudzisz się z widokiem na korony drzew i możesz przez kilka dni mieć poczucie mieszkania w naturze, mimo że śpisz na wygodnym materacu.

Wyższa kondygnacja znajduje się na wysokości aż 9 metrów. Ma przeszklone nie tylko ściany, ale też dach. To idealne miejsce na nocne obserwowanie gwiazd oraz popołudniowe czytanie książek. Sprawdzi się również jako prywatny kącik dla malucha.

Druga część konstrukcji to przeszklona sauna z prysznicem na wysokości 5 metrów. Dojdziesz do niej przez wiszący most. Nacieszysz się nią szczególnie zimą, kiedy będziesz potrzebować trochę rozgrzania się w chłodne popołudnie.

Deer House – Jak powstał domek na drzewie?

Deer House jest unikatowy. Zbudował go sam właściciel z myślą o spędzaniu czasu ze swoimi dziećmi. Daniel zainspirował się tym, że jako mały chłopak spędził trzy tygodnie w domu bez prądu i wody ze swoim ojcem, który był drwalem. Przez ten czas poznali się lepiej, niż przez wcześniejsze lata.

W budowie domku brały udział dzieci Daniela – pomogły mu wybrać drewno w tartaku, podpowiadały przy prostych pracach na budowie i testowały, czy łóżka na pewno się nadają. Nazwę Deer House wymyśliła córka Daniela. Zasugerowała się tym, że pod domek podchodzą sarny i jelenie – można wypatrywać ich z wysokości.

Projekt wciągnął rodzinę na tyle, że już budują dwa kolejne podobne obiekty – w tym domek na bagnach Lizard House.

Deer House – co robić w domku na drzewie?

Deer House to miejsce, w którym nie sposób się nudzić. Daje szansę doświadczyć surwiwalu w bardziej kontrolowanych warunkach. Żebyś mógł zjeść coś ciepłego, musisz porąbać drewno i rozpalić ognisko. Żeby wykąpać się w prysznicu pięć metrów nad ziemią, musisz przynieść sobie wodę. Ognisko jest też konieczne, jeśli chcesz rozgrzać leśną balię.

Poza tymi zadaniami możesz się jednak byczyć do woli. Do dyspozycji masz hamaki i huśtawkę. Możesz rozłożyć się na nich na kilka godzin i w spokoju słuchać śpiewu ptaków lub czytać książkę.

Deer House – co robić w okolicy?

Do Deer House najlepiej wybrać się na przedłużony weekend i nie ruszać się z lasu wcale. Po drodze do domku na drzewie możesz jednak odwiedzić kilka miejsc w okolicy. Szczególnie warto zajechać po regionalne wino do winnicy Sienkiewicz. Blisko jest też Kozłówka z pałacem, klimatyczny Kazimierz Dolny i zielony Nałęczów.

Deer House – co zabrać ze sobą do domku?

Jadąc do Deer House najlepiej wyposażyć się w zestaw rzeczy na ognisko. W domku na drzewie nie ma lodówki, ale przy odrobinie kreatywności można zrobić pyszne jedzonko z paleniska. Z moich ulubionych rzeczy jest zdecydowanie cebula. Wystarczy ją naciąć i „nafaszerować” masłem, zawinąć w aluminium i włożyć do żaru. Podobnie można zrobić z papryką, marchewką i ziemniakami.

Ciekawą opcją z ogniska są też podpłomyki. Robi się je, mieszając mąką z wodą. Taki ulepek można położyć na kratce, na kamieniu obok ogniska lub zawinąć na kijek i piec jak kiełbasę. Oczywiście z ogniska najlepsze są słodkości. Przepyszny jest banan z czekoladą (polecam szczególnie milkę o smaku oreo 😀 – kroi się go od góry, wkłada do środka kostki czekolady i na kratkę nad ogień. Trochę mniej słodka propozycja to jabłko pieczone z miodem, masłem i malinami.

Jeśli masz menażkę, to dobrą opcją będzie również zrobienie gorącej czekolady nad ogniem. Jesienią spróbuj koniecznie rozgrzewającej czekolady z dodatkiem chili. Pyszności 😀

Do domku na drzewie polecam wziąć też herbatę i sztućce, bo nam się trafił tylko jeden widelec. Ze względu na brak prądu dobrze mieć powerbank na wszelki wypadek. Wieczorem natomiast sprawdzą się środki na komary.

Deer House – dlaczego warto przyjechać?

Deer House to dobre miejsce, żeby odciąć się od cywilizacji. Najlepiej wybrać się tam na dwie – trzy noce, żeby całkowicie wczuć się w leśny klimat. Ze względu na to, że domek na drzewie zamiast prądu ma mnóstwo świeczek, jest tam mega romantycznie. Doskonale nadaje się więc na przedłużoną randkę 😉

Jak najbardziej można przyjechać też z dziećmi, ale ze względu na wysokość domków oraz bardzo strome schody, raczej takimi podrośniętymi. Dla dzieciaków jest trampolina i radość z biegania po mostkach pięć metrów nad ziemią.

Deer House – nie dla każdego

Domek na drzewie Deer House jest idealnym miejscem dla każdego, kto kocha nietypowe noclegi, których w Polsce jest coraz więcej. Ze względu na to, że nie ma tam hotelowych wygód, nie wszystkim może przypaść do gustu. Myślę, że nie jest to dobre miejsce, jeśli boicie się wysokości lub obawiacie się pobrudzić. Nie sprawdzi się też, jeśli jesteście mamami, które mają tendencję do trzymania dziecka pod kloszem 😉

Domek na drzewie – nocleg w koronach drzew

Jeśli od dziecka marzył Ci się domek na drzewie i masz wybrać jeden konkretny, to Deer House jest zdecydowanie najlepszą opcją w Polsce. Moim zdaniem to unikatowe miejsce na skalę Europy. Warto się skusić na pobyt, dopóki domek nie jest jeszcze tak znany. Ze względu na wyjątkowość domku, później może być ciężko z dostępnością miejsc.

Tutaj → zarezerwujesz nocleg w Deer House

Sprawdź też dla porównania Beskid na Drzewie – domki w koronach drzew w Beskidzie Niskim